CHALLENGE YOURSELF. MAKE THE DIFFERENCE.

Studuješ bakalářský, navazující/magisterský nebo doktorský program?

Angelini University Award vyzývá vysokoškolské studenty všech oborů, aby připravili svůj vlastní projekt pro zlepšení kvality života!

 

Motto ročníku 2020/21 je Better Nutrition – Better Health / Lepší výživa – Lepší zdraví. Nepropásněte příležitost získat nové zkušenosti a přispět svými nápady!

Better Nutrition – Better Health / Lepší výživa – Lepší zdraví
CENY
Better Nutrition – Better Health / Lepší výživa – Lepší zdraví
ZNALOSTI
Better Nutrition – Better Health / Lepší výživa – Lepší zdraví
ZKUŠENOSTI
Better Nutrition – Better Health / Lepší výživa – Lepší zdraví
KONTAKTY

CO ČEKAT OD ÚČASTI V ANGELINI UNIVERSITY AWARD?

PODÍVEJTE SE, CO ŘÍKAJÍ VÍTĚZOVÉ 2. ROČNÍKU

1. místo v ročníku 2018/19

Jako host jsem se zúčastnil 1. ročníku AUA, kde soutěžila naše kolegyně Mirka Pavelková z Ústavu technologie léků na VFU Brno, která tehdy získala třetí místo. Byla to zajímavá zkušenost a já jsem si řekl, že to příští rok určitě vyzkouším jako soutěžící. Pro druhý ročník AUA byl jako téma zvolen dost široký pojem „Duševní zdraví“ a tak jsem si nebyl jistý, že vymyslíme odpovídající projekt. Na druhou stranu už v prvním ročníku bylo vidět, že přístupů k tématu může být nepočítaně – od mobilní aplikace po výukový program hrou. A protože se přípravě lékových forem pro terapii pacientů závislých na benzodiazepinech věnujeme už delší dobu a nedávno jsme začali využívat i 3D tisk, rozhodli jsme se tyto věci skloubit a výsledkem byl náš projekt. Každopádně bych ale rád poděkoval především Mirce, která mě každý den bombardovala dotazy, jestli už jsem poslal přihlášku.
Připravit projekt pro odbornou porotu, byla pro náš akademický tým skoro procházka růžovým sadem. Pak ale přišla ta složitější část – představit 3D tisk a problematiku závislosti v sedmi minutách, tak aby si publikum v různorodé konkurenci projektů něco odneslo, neusnulo a dalo hlas právě nám. Inspirovali jsme se řadou přednášek a doporučení, z nichž jsme si odnesli hlavní poznatek. Nikoho nezajímá, jak se jmenujete nebo kde pracujete (a ztratíte 20 vteřin z vymezeného času), ale všichni chtějí slyšet příběh. A tak jsme nakonec divákům v sedmiminutovém příběhu poradili, jak si rychle a efektivně vypěstovat závislost na benzodiazepinech, jak bude vypadat odvykání, a jak s ním může pomoci 3D tisk léků na míru, což všichni ocenili a my jsme si odnesli první místo. Účast v AUA bych doporučil každému. Ať už máte skvělý projekt a nejste si jistí, že ho zvládnete prezentovat, nebo naopak, vždycky se něčemu novému přiučíte, poznáte zajímavé lidi a získáte nové kontakty.

 

Jan Elbl

Na tuto soutěž jsem narazila zcela náhodou na facebooku, ale hned mě zaujala. Delší dobu už jsem měla myšlenku, že v Česku chybí aplikace, která by pomáhala lidem s duševním onemocněním.
Soutěž AUA byla impulzem můj nápad realizovat. Podařilo se mi sehnat skvělý tým, který mi pomohl aplikaci Nepanikař vytvořit a rozšířit do celého světa.
Sama trpím duševním onemocněním a už delší domu se snažím na sociálních sítích šířit myšlenku, že mlčení není řešení. Často se na mě obraceli lidé, s prosbou o pomoc. Mobilní aplikace poskytuje zdarma rychlou psychologickou pomoc a nabízí kompletní seznam odborné pomoci, která je dostupná v České republice. Aplikace je doporučována i odbornou veřejností. K dnešnímu dni je aplikace dostupná nejen v českém jazyce, ale i ve slovenštině, angličtině, polštině a francouzštině. S tímto nám pomohli naši dobrovolníci.
Po skončení soutěže naše činnost v tomto směru nekončí, chystáme další jazykové rozšíření a připravujeme webové stránky aplikace, kde uživatelé najdou nejen moduly z aplikace, ale i blog, a zajímavosti o duševních nemocech.
Navázali jsme dlouhodobou spolupráci s Nevypusť duši a centrem Anabell.

 

Veronika Kamenská

2. místo v ročníku 2018/19

ZPRÁVY

Angelini Pharma Česká republika

Angelini zaujímá na trhu vedoucí postavení v oblasti ochrany zdraví a prevence a její výrobky jsou přirozenou každodenní volbou.