5 VĚCÍ, KTERÉ BYSTE MĚLI VĚDĚT O NOVÉM ROČNÍKU #AUA!

  • 27 listopadu, 2019

Sotva se pořádně rozběhl nový akademický rok, vypustili jsme do světa první vlaštovky k dalšímu ročníku Angelini University Award (AUA!). Není totiž čas, ztrácet čas. Novinky ke třetímu ročníku jsme vám shrnuli níže. Tak čtěte, spojte síly a přihlaste se, protože…


1/ PRO DUŠEVNÍ ZDRAVÍ SE TOHO POŘÁD DÁ UDĚLAT HODNĚ.


Podle průzkumů sice obecně žijeme v jedné z nejbezpečnějších a nejšťastnějších zemí a dob na celém širém světě, ale přitom se naše duše čas od času trápí. Ať už je to uspěchanou dobou, digitální transformací, zažitými mýty a tabu o psychice nebo biochemií.

Loňské projekty dokázaly, že funkčních přístupů je nespočet. A že i během pár měsíců se dá prvotní myšlenka přetavit třeba ve funkční aplikaci, která pomáhá stovkám lidí (zdravíme  tým Nepanikař Z VUT). Nebo že vítězné hlasy širokého publika může díky promyšlené a srozumitelné prezentaci získat i složité technologické řešení, které se stále vyvíjí (zdravíme k 3D tiskárně na Ústav technologie léků FaF VFU).

Cítíme, že téma Duševní zdraví není ani zdaleka vyčerpané, a chceme podpořit ještě více projektů, které přispějí k jeho zlepšení.  Těšíme se na další práce – ať už půjde o výzkum, podpůrné aplikace, edukační programy, nové terapeutické cesty nebo nás překvapíte něčím úplně nečekaným. Koneckonců, podtitul zní Nové přístupy.

 

2/ SPRÁVNÝ ČAS NA PŘIHLÁŠKU JE TEĎ.


Přihlásit se můžete až do 31. ledna 2020 a on-line přihláška zabere jen pár minut. K přihlášce ale potřebujete dát dohromady tým (aby bylo jasno – tým jsou pro naši soutěž minimálně 2 živí studenti) a mít od všech jeho členů:

  1. scan nebo fotku aktuálního potvrzení o studiu na české vysoké škole
  2. podpis na ofoceném Souhlasu s pravidly soutěže a odpovídajícím zpracování osobních údajů (vzor si můžete stáhnout tady). Pokud si pro svou práci najdete i garanta, musíte připojit také jeho podpis.

Víme, že spousta z vás se pro soutěž rozhodne až pár dní před uzávěrkou, ale taky víme, že v lednu máte spoustu jiných starostí než shánět podpisy a chodit na studijní. Využijte čas teď a nadělte nám vaši přihlášku coby vánoční dárek.

Ve výsledku to taky může být odložený štědrý dárek pro vás, protože…

 

3/ TENTOKRÁT FINANČNĚ ODMĚNÍME 3 PROJEKTY!


V prvních dvou letech jsme cenu dávali 2 nejlepším projektům. Ve třetím ročníku přidáváme cenu pro 3. místo. Tentokrát se tedy bojuje o tyto výhry:

  1. místo: 100 000 Kč pro tým (a 20 000 Kč pro garanta)
  2. místo: 50 000 Kč pro tým (a 10 000 Kč pro garanta)
  3. místo: 25 000 Kč pro tým (a 5 000 Kč pro garanta).

Potřebujete další důvody pro přihlášku? No dobře.

 

4/ NA VYPRACOVÁNÍ PROJEKTU MÁTE DOST ČASU.


Hotovou práci od vás budeme chtít 31. května 2020. Elektronicky. Jako písemnou práci v rozsahu nejvýše 50 normostran (normostrana = 1800 znaků, tj. necelá A4) v češtině nebo slovenštině.

Jde nám o užitečnost, nemusíte se snažit napsat „něco za každou cenu jen aby toho bylo hodně“,
a pokud by nosnou částí vaší práce byla například videa nebo beta verze mobilní aplikace, nemusíte samozřejmě sepisovat dlouhé texty. Stačit bude to, co je nutné pro porozumění vaší práci (a její docenění).

Říkáte si, že máte rozdělaný výzkum, ale do konce května nebudete mít všechna data? Nevadí! Odevzdaná práce může obsahovat i pouze dílčí výsledky (s náležitým komentářem v diskuzi).

Pokud vaši práci doporučí porota pro semifinále dozvíte se to na přelomu července a srpna. Pak budete mít ještě dobrých 5 týdnů připravit a vyšperkovat svou 3minutovou obhajobu pro semifinále (případně i 7minutovou verzi pro finále), které bude v září 2020.

 

5/ JSME A BUDEME TU PRO VÁS CELOU DOBU 😉


Pravidla soutěže samozřejmě nedovolují, abychom vám pomáhali se samotným zpracování soutěžní práce. Ale můžete se na nás obrátit kdykoliv, budete-li:

  • váhat, jestli je váš nápad v souladu s tématem a zaměřením soutěže,
  • tápat v pravidlech nebo našich požadavcích,
  • potřebovat vyřešit problémy s odesláním přihlášky/příloh/projektu…,
  • chtít slyšet, že na to máte a byla by chyba to vzdát.

Stačí poslat e-mail, napsat na Facebooku nebo zavolat a uděláme všechno pro to, abychom vám pomohli.

Tak co, jdete do toho? Pokud jste loni žádnou práci neodevzdali, nic vám nestojí v cestě 😉